Jak vybrat matraci – část druhá

jak-vybrat-matraci

Jak vybrat matraci?

Průvodce výběrem matrace je nástroj určený prioritně zákazníkům. Jde o nástroj, který pomáhá zákazníkovi zúžit výběr matrací z nabídky a to přesně podle jeho potřeb. Je třeba projít pouhými třemi kroky.

Přičemž každý krok je možné přeskočit, popřípadě je možné se vrátit o krok zpět. Na konci všech třech kroků se zobrazí tlačítko ZOBRAZIT VÝSLEDEK a zákazníkovi Průvodce nabídne vyfiltrované typy matrací, které jsou vhodné. Přesně pro jeho potřeby. Může se stát, že nástroj nevybere žádnou matraci a to z toho důvodu, že zadané požadavky budou navzájem neslučitelné. Dejme tomu, zákazník bude chtít vysloveně tvrdou matraci, ale bude chtít elektricky polohovací rošt. Což dohromady nelze kombinovat, jelikož tvrdé matrace se na elektricky polohovacích roštech ničí. 

Měkká, tvrdá nebo středně tvrdá matrace?

Projdeme si kroky krátce jeden po druhém.

V prvním kroku volíme matraci měkkou, středně tvrdou a tvrdou. Všechny typy matrací mají určitou mír přizpůsobivosti, ale tvrdá matrace se přizpůsobí samozřejmě méně než-li měkká či středně tvrdá. 

V druhém kroku vybíráme rošty a máme na výběr nepolohovací, ručně polohovací a elektricky polohovací rošt. Nepolohovací rošt je rovný, fixní. Ručně polohovací rošt polohujeme manuálně a to znamená ručně buď v nohách nebo v hlavové části. Zvedáme a ručně je také musíme uvést do původní polohy. Elektrický rošt má ovládání komfortní  a tedy ovladačem. Velký rozdíl je i v samotném tvaru napolohovaného roštu. Polohování je jiné než u ručně polohovacího a to v kolenou, kde je rošt zalomený tak, aby byly nohy v přirozené poloze a hlavová část má v horní části ještě připolohování. 

Posledním krokem je zvolení hmotnosti. Je nutné zvolit hmotnost do 120 kg nebo nad 120 kg. Nejde o to řešit, jestli máme 60 kg, 80 kg nebo 120 kg. Jde o to řešit, zda patříme či nepatříme do vyšší váhové kategorie. S tímto faktem je nutné počítat počítat a přihlédnout k tomu během výběru matrace. Matrace pro vyšší váhovou kategorii je vyráběna z takových materiálů, aby tuto zátěž vydržela. 

 

Průvodce výběrem předkládá výsledek.

Na konci výběru zmáčkneme tlačítko ZOBRAZIT VÝSLEDEK a Průvodce nám nabídne zúžený výběr matrací dle zadaných požadavků. Vždy je ale dobré ještě zkonzultovat výběr s našimi pracovníky v obchodě nebo případně alespoň telefonicky, jelikož zákazník může zvolit takovou kombinaci která mu výběr zúží zbytečně příliš. To znamená, někdy se výběr omezí na základě zvolených možností, ale my jsme schopni nalézt takové řešení, které nástroj nedokáže. Výhoda konzultace na místě v obchodě se školeným pracovníkem je navíc ta, že jsou zákazníkům matrace předvedeny reálně a s možností vyzkoušení. Každopádně Průvodce dokáže výběr nasměrovat tím správným směrem. Takže problém s tématem Jak vybrat matraci náhle nebude takovým strašákem.

New Dreams - cesky vyrobce matraci
New Dreams je český výrobce zdravotních matrací již od roku 2005

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *